středa 2. května 2012

Knížka Olivová farma

Ahoj,
jsem tady znovu s jednou knížkou o životě v Provence. Objednávala jsem opět na internetu v Knihkupectví Daniel. 


Autorkou je Carol Drinkwaterová, která píše o své lásce k Provence a k pokusu usadit se tady. Když jsem hned na obálce uviděla pod titulem "Milostný román", trochu jsem se lekla, protože ten jsem zrovna chuť číst neměla, ale nenechte se odradit. Vztah autorky je tady zmiňován jen okrajově a spíš tak, že partner jí plně podporuje v jejím snu usadit se v Provence a získat zde nějakou nemovitost. Hlavní hrdinka je herečka, která zároveň píše scénáře. Žije trvale v Anglii. Jejím partnerem je francouzský producent filmů, který trvale žije v Paříži. Je rozvedený a má dvě dospívající dcery. Podaří se jim zakoupit zchátralou olivovou farmu.


Kromě obnovy domu alespoň do té míry, aby byl obyvatelný se pustí i do záchrany staré olivové plantáže. Prožijí požár, mistrál, vyrovnají se s nesouhlasem rodiny. Nakonec se jim povede překonat i zdravotní problémy, problémy s financováním domu i dokonce získají pro jejich výborný olivový olej osvědčení AOC, Appelation d Origine Controlée - vysvědčení kvality pro nejlepší olivové oleje v kraji.


     Ze začátku se mi knížka sice zdála trošku těžkopádná a rozvláčná, ale pak jsem se do ní začetla a moc se mi líbila.


7 komentářů:

 1. Janičko to zní velice lákavě,přeji příjemné čtení!Michaela

  OdpovědětSmazat
 2. Jano, díky. Vypadá to na dobré čtení. Mrknu se po ní. Slávka

  OdpovědětSmazat
 3. Také moc ráda čtu a knížka vypadá lákavě .Martina

  OdpovědětSmazat
 4. Ahoj Jani,podľa Tvojho výkladu musí byť zaujívamé čítanie. Provence asi každého láka. Vyzerá úchvatne, no realita by asi bola trochu iná. Snáď až na tú levanduľu.
  Emily

  OdpovědětSmazat
 5. Jani, další krásná odpočinková kniha... Také mám ráda tento styl ... a navíc si mohu krásně snít ...
  Maru

  OdpovědětSmazat
 6. Jani, díky za typ!
  Hezký večer, pa Helena

  OdpovědětSmazat